Ponožkové a punčochové materiály

Pro výrobu našich ponožek a punčocháčů používáme následující materiály:

AKRYL – syntetické vlákno z lineárních makromolekul, které se svými vlastnostmi velmi přibližuje vlně.

ANGORA – vlna, která se získává z angorského králíka, předností je vysoká jemnost.

BAVLNA
- vlákna získané z plodu keře bavlníku a jsou tvořeny celulózou. Mají dobrou pevnost v tahu, výrobky jsou příjemné na omak a mohou sát velké množství vlhkosti.

BAVLNA MERCEROVANÁ – Bavlněná vlákna jsou zušlechtěna mercerací.  Vlákna jsou pak pevnější, získají vyšší odolnost proti oděru a jsou hladší.

COREGARN - Jedná se o tzv. jádrovou nit, kdy je vlákno elastanu opředeno bavlnou. Toto řešení dává bavlně vysokou pružnost a zároveň umožňuje komfortu pružnosti pro osoby s alergií na umělá vlákna.

ELASTAN - Syntetické velmi pružné vlákno, které zajišťuje vysokou pružnost a tvarovou stálost pleteniny.

LYCRA – Velmi pružné vlákno z elastanu s vysokou tvarovou pamětí. Nepoužívá se samotná, ale pouze jako příměs k jiným ponožkovým materiálům, kterým dodává potřebnou pružnost.

MODAL - celulózové vlákno vyrobené z bukového dřeva  s vysokou pevností  a zvýšeným odvodem vlhkosti. Například tyto pánské ponožky jsou měkké, poddajné,  velice příjemné při nošení  a hedvábně lesklé. Modalová vlákna mají skvělou absorpci, větší sytost barev a lesk po více praní, příjemný pocit při nošení, měkčí a hebčí omak.

POLYAMID - syntetické vlákno, které je velmi pevné, pružné a má velmi vysokou odolnost proti oděru. Dodává pletenině vysokou životnost a stálý tvar. Polyamid má dobré transportní schopnosti odvádět vlhkost.

POLYPROPYLEN - Syntetické vlákno, které je velmi pevné a má velmi vysokou odolnost proti oděru. Dodává pletenině vysokou životnost a stálý tvar. Polypropylen má velmi dobré transportní schopnosti odvádět vlhkost.

VISKÓZA – Uměle vyrobená vlákna z celulózy, nejčastěji se pro jeho výrobu používá dřevo nebo bavlna. Slouží jako levnější náhrada hedvábí. Vlastnostmi se velmi podobá bavlně. Na omak je příjemná, chladí a saje vlhkost.

VISKÓZA (BAMBUSOVÁ) - bambusová vlákna jsou nejenom antibakteriální, ale i protiplísňová a antistatická. Jejich přirozená antibiotická funkce zamezuje přístupu bakterií, takže nedochází ke vzniku nepříjemných pachů. Díky těmto vlastnostem jsou výrobky z tohoto vlákna vhodné pro alergiky.

VLNA – přírodní vlákno, které se získává ze srsti zvířat (ovcí, koz, králíků apod.) Toto vlákno má díky svým přirozeným vlastnostem největší schopnost pojmout vlhkost a ideální termoizolační vlastnosti. Proto je schopno zajistit velmi vysoký komfort při jeho používání.

VLNA MERINO – přírodní vlákno pocházející z plemena Merino - ovce domácí, které je vysoce ceněno pro svoje vlastnosti, které jsou využívány v high-end sportovním oblečení. Mezi tyo vlastnosti patří schopnost pohltit vlhkost až do 1/3 svého objemu, což pomáhá při regulaci tělesné teploty. Na rozdíl od vlhké bavlny to teplo dokáže udržet. Dále jsou oceňovány antibakteriální vlastnosti, díky obsaženému lanolinu, které přispívají k potlačování produkci tělesného pachu. Oproti klasické vlně je vlákno jemnější s nepravidelnou strukturou.